Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kartki na Boże Narodzenie robione przez dzieci

Dzieci bawią bardzo świąteczne e-kartki, które się ruszają. Natomiast same chętnie robią papierowe pocztówki bożonarodzeniowe ze Świętym Mikołajem, aniołkiem czy stajenką.  W jaki sposób można je wykonać? Są  różne sposoby.

Wiele zależy oczywiście od wieku dziecka. Im starsze, tym bardziej skomplikowanych technik może używać. Dla maluchów często pobiera się po prostu kolorowanki z Internetu. Ewentualnie można poszukać specjalnych kartek do malowania w księgarniach i sklepach papierniczych. Jest to nie tylko dobra zabawa dla dzieci, ale także okazja, żeby wytłumaczyć im dlaczego symbol szopki jest tak ściśle związany z Bożym Narodzeniem, kto znajduje się w stajence itp. Często dzieci robią prace i kartki bożonarodzeniowe specjalnie na konkurs plastyczny. Korzystają wtedy z różnych ciekawych technik – powstają świąteczne pocztówki scrapbooking, quilling, embossing czy kirigami. Do ich wykonania potrzebne są pewne umiejętności oraz cierpliwość.

Jednak można też zrealizować łatwe do zrobienia pomysły na kartki bożonarodzeniowe. Trzeba tylko podsunąć dziecku schemat lub gotowy szablon. Dzięki nim maluch może odwzorować na złożonej na pół kartce papieru obrazek przedstawiający na przykład aniołka, Św. Mikołaja, bałwanka, choinkę, a następnie pokolorować go kredkami, farbkami lub wykleić papierem kolorowym. Niezwykle zabawne są też dla maluchów kartki z wyskakującymi elementami. Trzeba tylko wyjaśnić dziecku jak to zrobić lub w razie czego pomóc mu trochę.  Jeśli pociecha jest jeszcze całkiem mała najlepiej samemu przygotować podstawę takiej kartki i zostawić ją dziecku do pomalowania lub ozdobienia w inny wybrany sposób. Zwykle przed Bożym Narodzeniem dzieci robią prace plastyczne związane ze Świętami. Warto natomiast pomyśleć o tym, aby znalazło się na nich miejsce na wpisanie życzeń i aby możliwe było potraktowanie ich jako kartek bożonarodzeniowych. Będą one znacznie bardziej wzruszające od tych, które można kupić. Warto zachęcać dzieci do robienia świątecznych pocztówek. Potem można je wysyłać albo rozdawać członkom rodziny.