Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kartki świąteczne ozdobione haftem krzyżykowym i matematycznym

Kartki bożonarodzeniowe DIY, czyli do it yourself – zrób to sam, są bardzo dobrym i miłym pomysłem świątecznym. Do ich wykonania można wybrać na przykład technikę quilling, scrapbooking, origami, tea bags czy iris folding.

Jeśli ktoś potrafi haftować, to warto wykorzystać taką umiejętność do samodzielnego stworzenia pięknej kartki na Boże Narodzenie.  Można wyszywać bezpośrednio na papierze albo na kawałku materiału, który zostanie potem naklejony na kartkę. Potrzebna jest igła oraz kordonek, mulina lub nici w różnych kolorach. Poza tym trzeba mieć wzór. Dysponując odpowiednim schematem wiadomo w jaki sposób należy używać poszczególnych kolorów. Wzory, które będą odpowiednie na kartki bożonarodzeniowe można znaleźć chociażby w Internecie. Przedstawiają one choinki, bombki, aniołki itp., ale również całe obrazki będące raczej widoczkami, chociażby ze stajenką betlejemską. Haft krzyżykowy jest prosty. Należy zwracać uwagę na to, żeby robić równe krzyżyki.

Można również skorzystać ze wzorów kartek DIY z haftem matematycznym. Zwykle wyszywa się bezpośrednio na papierze, który oczywiście powinien być odpowiednio gruby i sztywny. Pomimo tego trzeba być na tyle delikatnym i ostrożnym, żeby go nie podrzeć podczas haftowania. Korzystając z wybranego schematu przenosimy go na kartkę. Przyda się do tego ołówek, linijka i kątomierz. Istotne jest to, aby zachować symetrię. Wszystko to robimy po drugiej stronie kartki. Haft matematyczny polega na łączeniu ze sobą w określony sposób wyznaczonych punktów. Jeśli jest ich wiele, to praca będzie bardziej skomplikowana, ale za to można liczyć na imponujące efekty. Osoby, które stawiają pierwsze kroki w wyszywaniu wzorów haftem matematycznym korzystają zwykle cały czas ze schematu wyszywania. Jednak z czasem robi się to już bardziej intuicyjnie. Wówczas też praca jest z pewnością bardziej twórcza. Oczywiście nie każdy lubi tego typu robótki ręczne. Nie oznacza to jednak, że nie może wykonać samodzielnie kartki świątecznej. W dzisiejszych czasach prawie wszyscy korzystają w rozmaitych celach z komputerów. Okazuje się, że można też zrobić ładną kartkę na Boże Narodzenie w Wordzie czy Paincie.