Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak zrobić świąteczną kartkę scrapbooking

Istnieją różne metody przy użyciu których można zrobić samodzielnie kartkę bożonarodzeniowa. Warto więc wypróbować którąś z nich, aby stworzyć kartkę wytłaczaną, haftowaną, trójwymiarową czy wyklejaną.

Bardzo ciekawe efekty osiąga się stosując technikę scrapbooking. Polega ona na przyklejaniu na kartkę przeróżnych elementów. Można stosować tutaj papier, materiał, sreberko, wstążki, cekiny, koraliki itp. W związku z tym potrzebny jest też klej, nożyczki i dobry pomysł. Żeby go zrealizować można najpierw stworzyć odpowiedni projekt. Jednak są osoby, które wolą tworzyć takie kartki w zupełnie spontaniczny sposób. Czyli kolejne etapy powstawania pocztówki scrapbooking można opisać w następujący sposób – najpierw powstaje pomysł, który pozwala na stworzenie projektu lub jest on realizowany na bieżąco. Następnie trzeba zgromadzić wszystkie potrzebne materiały i narzędzia. Sama kartka zrobiona jest zazwyczaj z brystolu. Składa się ją na pół, a dekoracje są naklejane na pierwszą stronę. Potem wycinamy potrzebne kształty i przyklejamy kolejne elementy i warstwy. Można w ten sposób zrobić na przykład dekoracje w postaci dwóch bombek.

Najpierw trzeba zrobić ładne tło. Odpowiednie będą do tego dwa kawałki materiału w różnych kolorach, z których jeden powinien być dopasowany do kształtu i wielkości kartki, a drugi trochę mniejszy. W przypadku kartki bożonarodzeniowej można użyć na przykład złotego i zielonego. Kolejny krok to przyklejenie gałązek, które można wykonać z papieru kolorowego. Ważne, aby był to inny odcień zieleni niż kolor tła. Potem wycinamy z tektury dwa koła, które ozdabiamy papierem kolorowym, sreberkiem, cekinami itp. W ten sposób powstają bombki. Najlepiej, aby dominującym kolorem była tu czerwień. Kiedy zostaną przyklejone dodajemy jeszcze złote lub czerwone kokardki na górze każdej z nich. Potem wystarczy jeszcze przykleić karteczkę z napisem Wesołych Świat Bożego Narodzenia. Można go po prostu stworzyć na komputerze i wydrukować. W końcu do wyboru są rozmaite czcionki. Scrapbooking może być łączony na przykład z techniką quilling czy embossing.