Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wykonywanie kartek świątecznych metodą pergaminową

Bez względu na to czy do zrobienia kartki na Boże Narodzenie wybierzemy technikę quilling, embossing czy scrapbooking, to z pewnością będzie wyjątkowa. Podobnie zresztą jak w przypadku wypróbowania metody pergaminowej.

Żeby wykonać kartkę bożonarodzeniową korzystając z techniki pergamano potrzebujemy papier pergaminowy. Nie powinien być zbyt cienki. Układamy pod nim kartkę ze wzorem, który ma ozdabiać naszą kartkę świąteczną. Należy zadbać o to, aby pergamin się nie przesuwał. W związku z tym można przykleić go delikatnie, używając taśmy klejącej, do kartki z odwzorowanym szablonem. Być może wystarczy przyłożenie ich w górnej i dolnej części jakimiś cięższymi przedmiotami. Następnie używając białego tuszu odrysowujemy wzór na przeźroczystym pergaminie. Potrzebna będzie do tego stalówka, ale chwilę później będziemy korzystać z urządzenia kulkowego. Za jego pomocą trzeba obrysować kontury naszego wzoru, które staną się dzięki temu grubsze i wyraźniejsze. Ewentualnie można również wykonać cieniowanie.

Kolejny etap polega na perforowaniu kartki dookoła naszego obrazka. Używa się do tego specjalnego narzędzia z igłami, czyli po prostu perforatora. Pozwoli to na łatwe oderwanie niewykorzystanej części pergaminu. Perforowanie wykonuje się po odwróceniu kalki z pergaminu na drugą stronę, która w rzeczywistości jest stroną prawą i położeniu jej na podstawkę do takiego dziurkowania. W końcu możemy przykleić nasze dzieło na kartkę. Powinna być sztywna i najlepiej, aby miała jakiś ładny kolor. Wykonanie karki bożonarodzeniowej metodą pergamano wymaga z pewnością precyzji. Skąd właściwie brać wzory do odrysowania na pergaminie? Odpowiednie szablony świątecznych pocztówek można znaleźć oczywiście w Internecie. Są aniołki, śnieżynki, bałwanki, stroiki itd. Przy okazji drukowania wybranego szablonu warto wydrukować też bożonarodzeniowe kolorowanki dla dzieci, których nie brakuje w sieci. Oczywiście można też stworzyć taki wzór samodzielnie. Wtedy kartka świąteczna będzie już całkowicie autorska. Własnoręcznie wykonana pocztówka, to jednocześnie dobry sposób na złożenie komuś życzeń oraz świąteczny upominek.