Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak zrobić kartkę świąteczną na komputerze

Korzystając z komputera i Internetu  można znaleźć ciekawe schematy kartek bożonarodzeniowych – z haftem, metodą quilling, scrapbooking, origami itp. Poza tym są tam serwisy z pocztówkami online, które może wysyłać znajomym za pomocą poczty elektronicznej.

Okazuje się jednak, że e-kartkę i to nawet ruchomą można stworzyć samodzielnie. Jak zrobić świąteczną kartkę na komputerze? Na pewno potrzebny jest odpowiedni program graficzny. Można na przykład korzystać z Painta. Pozwala on na tworzenie rysunków, a także wpisywanie tekstów. Jednak odpowiednie będą też takie programy jak Gimp, Corel, Photoshop czy Inkscape. Dzięki nim można tworzyć grafikę komputerową, obrabiać obrazki oraz zdjęcia. Jeśli chcemy, aby nasza karta była ruchoma konieczne jest skorzystanie z Gimpa. Żeby natomiast otrzymać e-kartkę należy stworzyć odpowiedni program używając Pascala. Podczas samodzielnego wykonywania bożonarodzeniowej kartki graficznej przyda się też Word. Duży wybór czcionek pozwoli na utworzenie ładnego napisu Wesołych Świąt lub podobnego. Zresztą w Wordzie można też wstawiać zdjęcia oraz obrazki. Jest to pewna opcja dla osób, które nie znają się zbyt dobrze na programach graficznych. Kartkę bożonarodzeniową wykonaną w Wordzie można umieścić w załączniku maila. Poza tym można ją po prostu wydrukować.

Tworzenie świątecznych pocztówek na komputerze daje z jednej strony satysfakcję jej twórcy, a z drugiej jest miłą niespodzianką dla osób, które otrzymują życzenia w takiej formie. Coraz mniej osób wysyła tradycyjne kartki drogą pocztową. Owszem, chętnie korzystamy z serwisów internetowych udostępniających e-kartki, jednak jeśli wykona się takie życzenia samodzielnie, będzie to bardzo miły gest świadczący o tym, że zależy nam na radości bliskich. Oczywiście raz wykonaną na komputerze kartkę można przesłać do wielu osób. Co powinno się na niej znaleźć? Może choinka, a może stajenka betlejemska, albo Św. Mikołaj niosący prezenty. Wszystko zależy od pomysły i umiejętności jej twórcy. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, aby zrobić kartkę na komputerze warto wypróbować na przykład technikę pergamano lub inny oryginalny sposób na własnoręczne wykonywane pocztówek na Boże Narodzenie.