Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Bożonarodzeniowe kartki origami i kirigami

Kiedy robi się bożonarodzeniową kartkę tea bags potrzebna jest umiejętność polegająca na odpowiednim składaniu papieru. Jest to więc nieco powiązane z origami. Oczywiście można też ozdobić świąteczną kartkę właśnie gwiazdką lub choinką złożoną z kolorowego papieru.

Dekorację origami najczęściej nakleja się na pierwszej stronie kartki świątecznej. Ewentualnie może znaleźć się w środku, obok życzeń. Jednak wówczas kartka nie będzie mogła całkiem się zamknąć. Złożenie bożonarodzeniowych symboli z papieru wymaga skorzystania z odpowiedniej instrukcji. Trzeba mieć też cierpliwość i oczywiście lubić tego rodzaju zajęcia.  Wówczas krok po kroku będzie można stworzyć świąteczną ozdobę na kartkę. Czyli zainteresowanie origami może okazać się bardzo praktyczne. Jeśli ktoś umie zrobić żurawia czy kwiatek, to na pewno poradzi sobie z bożonarodzeniową gwiazdką, którą następnie wystarczy przykleić na pocztówkę. Nieco bardziej skomplikowane rzeczy robi się wykorzystując origami modułowe. Polega ono na składaniu wielu takich samych elementów, które następnie łączy się ze sobą.

Podczas tworzenia świątecznej kartki wytłaczanej, wyklejanej czy haftowanej, ozdoby pojawiają się pierwszej stronie. Jak już zostało wspomniane elementy złożone z papieru również najczęściej umieszcza się właśnie tam. Można jednak zrealizować pomysł, w przypadku którego główna niespodzianka 3D będzie znajdowała się wewnątrz otwieranej kartki. W tym celu można skorzystać z techniki kirigami. Polega ona na odpowiednim wycięciu i poskładaniu fragmentu kartki, dzięki czemu powstaje trójwymiarowy efekt. Kartki przestrzenne mogą robić naprawdę imponujące wrażenie, trzeba tylko dobrze się dowiedzieć jak je wykonywać. Z pewnością świąteczna kartka z wyskakującym bałwankiem lub choinką wywoła uśmiech na każdej twarzy. Ewentualnie zamiast kirigami można zastosować nieco łatwiejszy zabieg polegający na wycięciu wybranego kształtu w taki sposób, aby jego dolna część była połączona z kartką. Wówczas jednak przynajmniej jedna część kartki powinna być podwójna. Po prostu trzeba trochę pogłówkować, bo w końcu kartka bożonarodzeniowa ma jednocześnie cieszyć i estetycznie wyglądać.