Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Tea bags i iris folding - metody na oryginalne kartki świąteczne

Wiele osób w celu przygotowania herbaty korzysta z gotowych torebek, które wystarczy zalać wodą. Kiedy już zaparzymy herbatę możemy skorzystać także z kwadratowych etykietek znajdujących się na końcu sznureczka przyczepionego do każdej torebki. W jakim celu?

Składając w odpowiedni sposób małe kwadraciki będące elementem herbacianych torebek możemy tworzyć ładne i oryginalne ozdoby na kartki bożonarodzeniowe. Oczywiście można z nich robić również dekoracje na inne okazje. Technika tea bags jest ściśle związana ze sztuką składania papieru – origami. Należy postępować według odpowiedniego wzoru, aby stworzyć z papierowych kwadracików gwiazdę betlejemską czy śnieżynkę. Naturalnie najpierw herbaciane etykietki trzeba przygotować w taki sposób, żeby utworzyć z nich właśnie kwadraty. Potem trzeba je odpowiednio poskładać i połączyć. Klej używany jest na samym końcu i właściwie powinna wystarczyć jedna kropla na środku, żeby wszystko dobrze się trzymało. Jednak oczywiście będzie również potrzebny, aby przykleić dekorację na kartce świątecznej.

Kolejna technika zdobnicza, która wymaga zastosowania odpowiednio przygotowanych papierowych elementów to iris folding. Stosuje się w niej paski różnokolorowe papieru, które nakleja się na kartkę zgodnie ze spiralnym wzorem. Wewnątrz tworzy się rodzaj oczka, które wyklejane jest innym rodzajem lub kolorem papieru. Wykonując kartkę bożonarodzeniowa w technice iris folding warto skorzystać z gotowego schematu, który pozwala nam przygotować odpowiednią ilość pasków w różnych kolorach oraz rozplanować sposób i kolejność ich naklejania. Korzystanie ze wzorów jest również bardzo przydatne w przypadku wyszywania świątecznej kartki haftem krzyżykowym lub matematycznym. W ten sposób mogą powstawać na przykład bombki, dzwonki, choinki czy głowa Mikołaja. Oczywiście można znaleźć zarówno całkiem proste propozycje, jak i naprawdę skomplikowane. Kiedy będzie się już dobrze wiedziało o co chodzi w tej technice można zacząć wymyślać własne schematy i realizować je chociażby na własnoręcznie wykonywanych kartkach na Boże Narodzenie.