Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kartki bożonarodzeniowe wykonywane metodą quilling

Naprawdę piękną i oryginalną kartkę na Boże Narodzenie można stworzyć naklejając po prostu różne rzeczy na złożoną kartkę brystolu.  Szczególnie można tu polecić metodę scrapbooking oraz quilling.

Jeśli chodzi o technikę quilling, to polega ona na tworzeniu dekoracji ze zwiniętych w spiralę pasków papieru. Żeby, używając tej metody, wykonać samodzielnie kartkę bożonarodzeniowa należy zacząć od wykonania tła.  Używa się do tego papieru kolorowego. Można na przykład nakleić prostokąt w jasnozielonym lub czerwonym kolorze oraz przykleić na nim kilka śnieżynek. Natomiast w ogóle tło nie powinno być zbyt ozdobne, bo przecież właśnie na nim będziemy tworzyć quillingowe wzory. Żeby wykonać choinkę należy wyciąć kilka pasków z dwustronnego, zielonego papieru kolorowego i zwinąć je dookoła patyczka czy pędzelka. Następnie trzeba przykleić koniec paska, żeby spirala nie rozwijała się za bardzo. Każdy ze zrobionych w ten sposób elementów ugniatamy z jedno boku. W ten sposób powstają jakby łezki, które dobrze będą nadawały się do ułożenia choinki. Pomiędzy nimi powinny znaleźć się mniejsze ozdoby, wykonane z papieru w kilku kolorach, których nie ugniatamy – będą to bombki. Wszystkie elementy wystarczy przykleić na wcześniej przygotowanym tle i kartka gotowa.

Podobnie jak świąteczne kartki origami, również te przygotowane metodą quilling robią duże wrażenie dlatego, że są trójwymiarowe. Oczywiście są też bardzo ładne. Ich przygotowanie wymaga pewnych zdolności manualnych, cierpliwości i dobrego pomysłu. Oprócz choinki można przygotować tą techniką kartkę ozdobioną Gwiazdą Betlejemską, aniołkiem czy dużym płatkiem śniegu. Zresztą pomysłów może być wiele. W zależność od długości papierowego paska oraz grubości przedmiotu używanego do jego zwijania można tworzyć większe lub mniejsze elementy quillingowe. Poza tym zawsze da się nieco zmodyfikować ich kształt. Taką metodą można robić kartki czy laurki na różne okazje, nie tylko na Święta. To jednocześnie bardzo miły upominek, bo wymaga pewnego wysiłku polegającego nie tylko na wpisaniu życzeń.